Wikibooks:Lerarenkamer/Archief 2014

Uit Wikibooks
Ga naar: navigatie, zoek

Inhoud

Beoordeling status wikiboeken met blokjes?[bewerken]

Misschien domme vraag, maar hoe wordt de voortgangsstatus ( blokjes een tot en met vier) bepaald? (Werd me op een cursus Inleiding Wikipedia gevraagd, kan het antwoord niet vinden.) Bedankt!, Hansmuller (overleg) 6 jan 2014 17:06 (CET)

Domme vragen bestaan niet Hans ;) Die blokjes zijn een (geschatte) indicatie over de status van een boek. Eigenlijk zou het leuk zijn als ieder gebruiker* een beetje bijhoudt hoe het met zijn/haar boek gesteld is zodat andere kunnen zien dat er vorderingen gemaakt worden, maar ja. Soms pas ik de status aan als ik iets tegenkom. Als de status boven de 75% uitkomt wordt het boek verplaatst naar de rechterkolom. Groet, --John P doveSmall.pngangelis. overleg 6 jan 2014 17:35 (CET)

(Domme vragen bestaan volgens mij wel;-)) Dus

  1. Er zijn geen criteria voor?
  2. Wie doet die schatting?

De cijfers suggereren een exacte methode met vijf uitkomsten: 0%, 25%, 50%, 75%, 100%.

    • Kunnen we dit ergens uitleggen op de site?

Bedankt, groeten Hansmuller (overleg) 10 jan 2014 11:18 (CET)

Hoi Hansmuller. Criteria zijn er niet. Het ligt eraan of er nog weinig/veel aan het boek moet gebeuren (rode links bijvoorbeeld. Het is de bedoeling dat de schatting door de auteur(s) zelf gedaan worden (wat soms ook gebeurd) en soms controleert een moderator de status. Dat er maar 5 soorten blokjes zijn is natuurlijk omdat het anders wel erg onoverzichtelijk wordt en dat is ook niet nodig, het gaat om een globaal overzicht. Het moet ergens te vinden zijn in de 'hulp', maar je hebt gelijk, ik zal eens kijken of er een link op de voorpagina hier naar te plaatsen is. Groet, --John P doveSmall.pngangelis. overleg 10 jan 2014 15:49 (CET)
Hoi, hier staat misschien iets: Wikibooks:Fase. Gezien de geschiedenis van Sjabloon:Ontwikkelingsvoortgang heb ik dit in gang gezet, maar echt zeker weten doe ik het niet. Volgens mij had het te maken met het ontwerp van een nieuwe hoofdpagina en heb ik het gekopieerd uit de toenmalige engelstalige Wikibooks. Een echte uitleg kan ik nergens vinden. Mochten we met dit systeem willen verdergaan, dan moet er sowieso uitleg komen en tevens lijkt het me dan handig dat er iets uitgedacht wordt om te zorgen dat de status klopt. Koos Overleg 18 jan 2014 12:03 (CET)

"Vruchtbrengend woordenboek" hernoemen[bewerken]

Zullen we het "Vruchtbrengend woordenboek" maar hernoemen tot Vreemde woorden in het Nederlands? Want niemand kan "vruchtbrengend" uitleggen. Groeten, Hansmuller (overleg) 10 jan 2014 11:23 (CET)

Ik vind het wel een goed idee, maar dat is aan de auteur. --John P doveSmall.pngangelis. overleg 10 jan 2014 15:50 (CET)
Goede tip, gevraagd op w:nl:Overleg gebruiker:Gitaarfreak en w:nl:Overleg gebruiker:Koos_Jol Hansmuller (overleg) 17 jan 2014 11:50 (CET)
Hallo, ik zou hernoemen een goed idee vinden. Maar als je echt terug zou willen gaan naar de bron, dan zou je moeten informeren bij Guaka of Mtcv. Ik heb eigenlijk alleen maar een klein beetje aan structuur gewerkt en een paar kleine aanvullingen gedaan. N.B.: ik ben op Wikibooks zelf het beste bereikbaar voor overleg. Haha, zag dit bericht in de lerarenkamer; vanaf daar naar wp en dan weer terug naar hier. Koos Overleg 18 jan 2014 11:52 (CET)

Request for comment on Commons: Should Wikimedia support MP4 video?[bewerken]

I apologize for this message being only in English. Please translate it if needed to help your community.

The Wikimedia Foundation's multimedia team seeks community guidance on a proposal to support the MP4 video format. This digital video standard is used widely around the world to record, edit and watch videos on mobile phones, desktop computers and home video devices. It is also known as H.264/MPEG-4 or AVC.

Supporting the MP4 format would make it much easier for our users to view and contribute video on Wikipedia and Wikimedia projects -- and video files could be offered in dual formats on our sites, so we could continue to support current open formats (WebM and Ogg Theora).

However, MP4 is a patent-encumbered format, and using a proprietary format would be a departure from our current practice of only supporting open formats on our sites -- even though the licenses appear to have acceptable legal terms, with only a small fee required.

We would appreciate your guidance on whether or not to support MP4. Our Request for Comments presents views both in favor and against MP4 support, based on opinions we’ve heard in our discussions with community and team members.

Please join this RfC -- and share your advice.

All users are welcome to participate, whether you are active on Commons, Wikipedia, other Wikimedia project -- or any site that uses content from our free media repository.

You are also welcome to join tomorrow's Office hours chat on IRC, this Thursday, January 16, at 19:00 UTC, if you would like to discuss this project with our team and other community members.

We look forward to a constructive discussion with you, so we can make a more informed decision together on this important topic. Keegan (WMF) (talk) 16 jan 2014 07:47 (CET)

Reclame?[bewerken]

Ik heb dit account preventief geblokkeerd, omdat de naam overeenkomt met die van een bedrijf. Mijn voorstel is om het account te hernoemen en dan weer vrij te geven. - Erik Baas (overleg) 15 feb 2014 15:29 (CET)

Uitgevoerd Uitgevoerd - Erik Baas (overleg) 20 feb 2014 15:29 (CET)

Universal Language Selector will be enabled by default again on this wiki by 21 February 2014[bewerken]

On January 21 2014 the MediaWiki extension Universal Language Selector (ULS) was disabled on this wiki. A new preference was added for logged-in users to turn on ULS. This was done to prevent slow loading of pages due to ULS webfonts, a behaviour that had been observed by the Wikimedia Technical Operations team on some wikis.

We are now ready to enable ULS again. The temporary preference to enable ULS will be removed. A new checkbox has been added to the Language Panel to enable/disable font delivery. This will be unchecked by default for this wiki, but can be selected at any time by the users to enable webfonts. This is an interim solution while we improve the feature of webfonts delivery.

You can read the announcement and the development plan for more information. Apologies for writing this message only in English. Thank you. Runa

Amendment to the Terms of Use[bewerken]

Call for project ideas: funding is available for community experiments[bewerken]

IEG key blue.png

I apologize if this message is not in your language. Please help translate it.

Do you have an idea for a project that could improve your community? Individual Engagement Grants from the Wikimedia Foundation help support individuals and small teams to organize experiments for 6 months. You can get funding to try out your idea for online community organizing, outreach, tool-building, or research to help make Wikibooks better. In March, we’re looking for new project proposals.

Examples of past Individual Engagement Grant projects:

Proposals are due by 31 March 2014. There are a number of ways to get involved!

Hope to have your participation,

--Siko Bouterse, Head of Individual Engagement Grants, Wikimedia Foundation 28 feb 2014 20:44 (CET)

Onduidelijke bewerking op Programmeren in ASP.NET/Webservices[bewerken]

Ik weet zelf niet goed wat ik hiermee] aan moet; is dit een zinvolle toevoeging of niet? Van besturingsprogramma's weet ik zelf helaas erg weinig. De Wikischim (overleg) 5 mrt 2014 20:58 (CET)

De toevoeging is zeker zinvol, al had ik het liever als wijziging in de code gezien. Helaas is dat niet zonder meer mogelijk, omdat het gevolgen heeft voor de werking van andere coderegels. - Erik Baas (overleg) 5 mrt 2014 23:23 (CET)

Request for username change : Hosiryuhosi -> Rxy[bewerken]

  • Current username: Hosiryuhosi
  • Target username: Rxy
  • Reason: I want to change my current username to short username at WMF wikis globally. Note: Global account "Rxy" is my account (confirm). Thanks. --Hosiryuhosi (overleg) 8 mrt 2014 19:29 (CET)
Uitgevoerd Uitgevoerd - Erik Baas (overleg) 8 mrt 2014 21:40 (CET)

Proposed optional changes to Terms of Use amendment[bewerken]

Hello all, in response to some community comments in the discussion on the amendment to the Terms of Use on undisclosed paid editing, we have prepared two optional changes. Please read about these optional changes on Meta wiki and share your comments. If you can (and this is a non english project), please translate this announcement. Thanks! Slaporte (WMF) 13 mrt 2014 22:55 (CET)

Verplaatsing naar Catalogus[bewerken]

Omdat ik bezig ben met Linux kwam ik het boek Linux voor beginners tegen in de boeken in bewerking. Volgens mij is dit al redelijk compleet en zou dus verplaatst kunnen worden naar de rij aan de rechterkant. Hoe doe ik dat? --John P doveSmall.pngangelis. overleg 14 mrt 2014 16:39 (CET)

Inactiviteit[bewerken]

Wegens persoonlijke omstandigheden zal ik de komende tijd (wellicht een week) weinig tot niet actief zijn. Als een andere moderator in de tussentijd dus even zou willen invallen? De Wikischim (overleg) 28 mrt 2014 12:38 (CET)

Ik kan wel wat vaker checken op evt. vandalisme, geen probleem. - Erik Baas (overleg) 2 apr 2014 18:56 (CEST)
En ik ook natuurlijk. --John P doveSmall.pngangelis. overleg 2 apr 2014 19:07 (CEST)

Changes to the default site typography coming soon[bewerken]

This week, the typography on Wikimedia sites will be updated for all readers and editors who use the default "Vector" skin. This change will involve new serif fonts for some headings, small tweaks to body content fonts, text size, text color, and spacing between elements. The schedule is:

  • April 1st: non-Wikipedia projects will see this change live
  • April 3rd: Wikipedias will see this change live

This change is very similar to the "Typography Update" Beta Feature that has been available on Wikimedia projects since November 2013. After several rounds of testing and with feedback from the community, this Beta Feature will be disabled and successful aspects enabled in the default site appearance. Users who are logged in may still choose to use another skin, or alter their personal CSS, if they prefer a different appearance. Local common CSS styles will also apply as normal, for issues with local styles and scripts that impact all users.

For more information:

-- Steven Walling (Product Manager) on behalf of the Wikimedia Foundation's User Experience Design team

titel veranderen[bewerken]

hallo, weet iemand hoe je de titel van je boek kunt veranderen? b.v.d Slagwerk97 (overleg) 12 apr 2014 16:09 (CEST)

Hoi Slagwerk, als je in je voorkeuren niet het uiterlijk hebt aangepast staat bovenaan een pagina een driehoekje. Als je daar met de muis boven staat zie je "hernoemen". Daarna is het gewoon een kwestie van de stappen op het scherm volgen. Koos Overleg 12 apr 2014 16:27 (CEST)

Turks/Woordenlijst[bewerken]

Een anoniem heeft onlangs op deze pagina een aantal toevoegingen gedaan. Is er iemand met kennis van het Turks die ze kan controleren? De Wikischim (overleg) 15 apr 2014 16:16 (CEST)

Onderwijsprofessional, Onderwijstechnologie en gerelateerde boeken; minder boeken en/of portaal[bewerken]

Zojuist viel mijn oog op het boek Onderwijsprofessional, geschreven door gebruiker:BeeBringer. In feite vormt dit enkel de inleiding tot een serie gerelateerde boeken. Ik zou willen voorstellen om - in lijn met de gangbare conventies - deze pagina om te vormen tot een portaal. De Wikischim (overleg) 26 apr 2014 10:33 (CEST)

Aanvullend: ik heb ook het idee dat alle afzonderlijke boeken in deze serie misschien het beste tot een geheel (dus 1 boek) kunnen worden gecombineerd, gezien de grote inhoudelijke samenhang. De lengte lijkt me niet zo'n probleem. (In feite is dat dus een alternatief voor het idee om een portaal op te richten). De Wikischim (overleg) 26 apr 2014 10:38 (CEST)

Verder aanvullend: ik herinner me net ook dat er tevens een boek over een aanverwant onderwerp is, Onderwijstechnologie (waar naar ik meen door allerlei Belgische studenten aan gewerkt wordt). Wellicht kan er een portaal Onderwijs worden opgericht met deze 2 boeken, dus het voornoemde boek en een bundeling van wat geschreven is door Beebringer. idee? De Wikischim (overleg) 26 apr 2014 10:44 (CEST)

Indertijd heb ik me enigszins verdiept in Onderwijstechnologie. Het zou een studentenopdracht in het kader van het vak Onderwijstechnologie in de lerarenopleiding van de Vrije Universiteit Brussel, onder leiding van ene Prof. Frederik Questier zijn. Echter, voor zo ver ik kan zien, heeft Prof. Frederik Questier geen enkel leiding aan het project gegeven en is het een samengeraapt zooitje van allerlei losse fragmenten waar voor een normaal mens geen touw is vast te knopen. Het toppunt was wel Overleg gebruiker:Rikki Jong wat een soort chatsite was en die is verwijdert. Noch van de prof, noch van zijn studenten is iets meer vernomen sinds 2012. Ik blijf bij mijn stelling dat onderwijstechnologie óf behoorlijk opgeknapt moeten worden óf moet worden weggooid . En dat als je dat niet doet er uiteindelijk een geweldige hoeveelheid (meestal gedateerde) droesem/troep, zoals helaas op elk Wikiproject, gaat rondzwerven. In een portaal hoort deze puinhoop zeker niet thuis, in de digitale kliko wel (op korte termijn) in mijn ogen als niemand er iets aan/mee doet. For old times' sake (overleg) 23 mei 2014 01:00 (CEST)
Ik blijf dit een lastige kwestie vinden. Onderwijstechnologie in zijn geheel weggooien heeft eigenlijk niet mijn voorkeur, omdat er naar mijn indruk hier en daar ook wel nuttige informatie in te vinden is. Maar wel mee eens dat er flink in moet worden gesneden. De Wikischim (overleg) 25 mei 2014 09:49 (CEST)

Belangrijkste nieuws van Wikimedia maart 2014[bewerken]

Dit is het belangrijkste nieuws uit de rapportage van de Wikimedia Foundation en de Wikimedia technische rapportage voor maart 2014, aangevuld met een selectie van andere belangrijke gebeurtenissen binnen de Wikimediabeweging.
Wikimedia Foundation RGB logo with text.svg
About · Subscribe · Distributed via MassMessage (wrong page? Correct it here), 6 mei 2014 07:57 (CEST)

Reisbeurzen voor Wikimania 2014[bewerken]

Wikimania, het grootste jaarlijkse evenement van de Wikimedia-beweging, wordt dit jaar gehouden in London, in en rond The Barbican Centre. Wil jij van 6 tot 10 augustus dit evenement bijwonen? Wikimedia Nederland stelt een aantal beurzen beschikbaar voor actieve bewerkers. Kijk hier voor meer informatie.SindyM3 WMNL (overleg) 14 mei 2014 14:28 (CEST)

Anonieme bewerking op Archeologie[bewerken]

Zie hier. Mijn eerste impuls was om dit als experimenteren terug te draaien, maar misschien kan het in ietwat aangepaste vorm toch blijven? De Wikischim (overleg) 21 mei 2014 21:05 (CEST)

Media Viewer[bewerken]


Greetings, my apologies for writing in English.

I wanted to let you know that Media Viewer will be released to this wiki in the coming weeks. Media Viewer allows readers of Wikimedia projects to have an enhanced view of files without having to visit the file page, but with more detail than a thumbnail. You can try Media Viewer out now by turning it on in your Beta Features. If you do not enjoy Media Viewer or if it interferes with your work after it is turned on you will be able to disable Media Viewer as well in your preferences. I invite you to share what you think about Media Viewer and how it can be made better in the future.

Thank you for your time. - Keegan (WMF) 23 mei 2014 23:29 (CEST)

--This message was sent using MassMessage. Was there an error? Report it!


Hoogtepunten Wikimedia april 2014[bewerken]

Dit zijn de hoogtepunten uit de rapportage van de Wikimedia Foundation en de Wikimedia technische rapportage voor april 2014, aangevuld met een selectie van andere belangrijke gebeurtenissen binnen de Wikimediabeweging.
Wikimedia Foundation RGB logo with text.svg
About · Subscribe · Distributed via MassMessage (wrong page? Correct it here), 27 mei 2014 09:27 (CEST)

Gebruiker Abhinav‎[bewerken]

Gebruiker Abhinav‎ heeft pagina's aangemaakt (1, 2), zo te zien uitsluitend om te voorkomen dat Gebruiker D_abhi van die naam gebruik gaat maken (zie hier). Niet alleen op nl.wikibooks, maar ook op tientallen (!) andere wiki's (zie hier), en dat terwijl hij/zij zelf maar op een of twee wiki's actief is.

Op comons lees ik "@Abhinav: You are now renamed, and the other user Abhinav is now at User:Abhinav (usurped).", maar kennelijk wenst de laatstgenoemde zich daar niet bij neer te leggen. Ik stel voor de beide pagina's van Gebruiker Abhinav‎ op nl.wikibooks te verwijderen. - Erik Baas (overleg) 7 jun 2014 23:43 (CEST)

Bij nader inzien: gezien het tijdsverschil is het de "nieuwe" Abhinav‎ geweest die genoemde pagina's heeft aangemaakt. Feit blijft dat het volkomen zinloos was. Als een reu die overal zijn geurmerk achterlaat... - Erik Baas (overleg) 7 jun 2014 23:55 (CEST)
I'm sorry, if I may have caused you trouble. Yes, I, Abhinav (usurped), have been doing that. I considered leaving a note as a precaution as I'd lost my account to someone else before, and if in the worst situation, my account really does get usurped by someone else. Actually I am doing this after seeing several other users do the same (didn't do so before this year). I agree it's a bit redundant but I really don't think it's completely useless, as I have seen the effects.

Moreover, you've stated that I have been placing these warnings while I'm only active on a couple or more of wikipojects. True, but then, one can't possibly be involved on lots of wikis simultaneously, but on the other hand, if one or two of one's accounts are taken over, the SUL process goes haywire. Although, the specific issues can be resolved later, but that is another cumbersome task and I won't know exactly which of those many accounts will need my attention in case of a mishap. Abhinav (overleg) 9 jun 2014 08:30 (CEST)

Media Viewer is now live on this wiki[bewerken]


Media Viewer lets you see images in larger size

Greetings— and sorry for writing in English, please translate if it will help your community,

The Wikimedia Foundation's Multimedia team is happy to announce that Media Viewer was just released on this site today.

Media Viewer displays images in larger size when you click on their thumbnails, to provide a better viewing experience. Users can now view images faster and more clearly, without having to jump to separate pages — and its user interface is more intuitive, offering easy access to full-resolution images and information, with links to the file repository for editing. The tool has been tested extensively across all Wikimedia wikis over the past six months as a Beta Feature and has been released to the largest Wikipedias, all language Wikisources, and the English Wikivoyage already.

If you do not like this feature, you can easily turn it off by clicking on "Disable Media Viewer" at the bottom of the screen, pulling up the information panel (or in your your preferences) whether you have an account or not. Learn more in this Media Viewer Help page.

Please let us know if you have any questions or comments about Media Viewer. You are invited to share your feedback in this discussion on MediaWiki.org in any language, to help improve this feature. You are also welcome to take this quick survey in English, en français, o español.

We hope you enjoy Media Viewer. Many thanks to all the community members who helped make it possible. - Fabrice Florin (WMF) (talk) 19 jun 2014 23:54 (CEST)

--This message was sent using MassMessage. Was there an error? Report it!

Status van Wikibooks[bewerken]

Dit Nederlandstalige bericht is geplaatst in De Kroeg of soortgelijke pagina op de projecten Wikipedia, WikiWoordenboek, Wikibooks, Wikiquote, Wikisource, Wikiversity, Wikivoyage, Commons, Wikidata in de bestaande taalversies Nederlands, Fries, Limburgs, Nedersaksisch en Zeeuws van deze projecten.
Dit bericht is in de eerste plaats bedoeld voor mensen die in Nederland wonen.
Voel je vrij om dit Nederlandstalige bericht te vertalen in het Fries, Limburgs, Nedersaksisch of Zeeuws.
De Vereniging Wikimedia Nederland ondersteunt onder andere het werk van de vrijwilligers die op Wikipedia of een van de zusterprojecten daarvan actief zijn.

Wat zullen ze tijdens Wikimania in Londen zeggen over Wikibooks?[bewerken]

Over drie weken komen Wikimedianen uit meer dan zestig landen bij elkaar in Londen. Gedurende drie dagen wisselen ze verhalen uit over wat er speelt op hun wiki project. Na Wikimania vliegen ze geïnspireerd terug naar huis, gevoed met verhalen uit de hele wereld. Welk verhaal over Wikibooks zal de wereld overgaan?
Vanuit Nederland bezoeken zeker 16 mensen Wikimania. Met welk verhaal zullen zij naar Londen gaan? Schrijf mee aan Wikibooks:Status van de wiki juli-augustus 2014 en help mee de tien punten op te sommen die Wikibooks nu tot een geweldig, grandioos, voortreffelijk project hebben gemaakt. Leef je uit en benoem wat het voor jou fantastisch maakt om mee te werken aan Wikibooks.
Nadat er tenminste tien punten zijn opgesomd die goed gaan met Wikibooks kan op Overleg Wikibooks:Status van de wiki juli-augustus 2014 overlegd worden over wat er minder goed gaat. Dan kan eventueel na die discussie een verbeterpunt toegevoegd worden aan de tien positieve punten op Wikibooks:Status van de wiki juli-augustus 2014.
Dank je wel! In Nederland is het nu zomer en zouden we geneigd zijn dit een zomerrapport te noemen. Het is nu op het zuidelijk halfrond winter en vandaar de aanduiding van de maanden in plaats van het jaargetijde. Ad Huikeshoven (overleg) 19 jul 2014 14:58 (CEST)

Letter petitioning WMF to reverse recent decisions[bewerken]

The Wikimedia Foundation recently created a new feature, "superprotect" status. The purpose is to prevent pages from being edited by elected administrators -- but permitting WMF staff to edit them. It has been put to use in only one case: to protect the deployment of the Media Viewer software on German Wikipedia, in defiance of a clear decision of that community to disable the feature by default, unless users decide to enable it.

If you oppose these actions, please add your name to this letter. If you know non-Wikimedians who support our vision for the free sharing of knowledge, and would like to add their names to the list, please ask them to sign an identical version of the letter on change.org.

-- JurgenNL (talk) 21 aug 2014 19:35 (CEST)

Process ideas for software development[bewerken]

’’My apologies for writing in English.’’

Hello,

I am notifying you that a brainstorming session has been started on Meta to help the Wikimedia Foundation increase and better affect community participation in software development across all wiki projects. Basically, how can you be more involved in helping to create features on Wikimedia projects? We are inviting all interested users to voice their ideas on how communities can be more involved and informed in the product development process at the Wikimedia Foundation. It would be very appreciated if you could translate this message to help inform your local communities as well.

I and the rest of my team welcome you to participate. We hope to see you on Meta.

Kind regards, -- Rdicerb (WMF) talk 22 aug 2014 00:15 (CEST)

--This message was sent using MassMessage. Was there an error? Report it!

Waarmee kan Vereniging Wikimedia Nederland de bewerkers van Wikibooks in het jaar 2015 helpen?[bewerken]

Wikimedianederland-logo.png

Dit Nederlandstalige bericht is geplaatst in De Kroeg of soortgelijke pagina op de projecten Wikipedia, WikiWoordenboek, Wikibooks, Wikiquote, Wikisource, Wikispecies, Wikiversity, Wikivoyage, Wikinews, Commons, Wikidata, Outreach in de bestaande taalversies Nederlands, Fries, Limburgs, Nedersaksisch en Zeeuws van deze projecten. Dit bericht is in de eerste plaats bedoeld voor mensen die in Nederland wonen. Voel je vrij om dit Nederlandstalige bericht te vertalen in het Fries, Limburgs, Nedersaksisch of Zeeuws.


De Vereniging Wikimedia Nederland ondersteunt onder andere het werk van de vrijwilligers die op Wikipedia of een van de zusterprojecten daarvan actief zijn.

Heb jij ideeën over wat Wikimedia Nederland wel of niet zou moeten doen?
Wil jij invloed uitoefenen op wat Wikimedia Nederland wel of niet doet en waar Wikimedia Nederland geld aan uit geeft?

De eerste prioriteit van de Vereniging Wikimedia Nederland (WMNL) is het ondersteunen van de bewerkers van Wikipedia en zusterprojecten in Nederland. WMNL is een vereniging die juridisch onafhankelijk is van de Wikimedia Foundation. Door ruimhartige financiële steun van de Wikimedia Foundation kan WMNL heel wat doen met een kantoorruimte in Utrecht waar vijf mensen werken om de gemeenschap van leden en vrijwilligers te ondersteunen. Over drie weken op zaterdag 20 september 2014 gaat de Algemene Ledenvergadering (ALV) het jaarplan 2015 vaststellen. Het jaarplan is mede gebaseerd op het in het jaar 2012 vastgestelde meerjarenplan 2013-2015. Graag zou ik willen weten aan wat voor ondersteuning jullie eventueel behoefte hebben. De verkregen feedback tot nu toe is 'aandacht geven aan zusterprojecten'. Hieronder kun je lezen wat in het meerjarenplan 2013-2015 staat over 'community' met doelen en activiteiten.

COMMUNITY: ondersteunen en mobiliseren van vrijwilligers
De missie van Wikimedia Nederland kan alleen gerealiseerd worden wanneer mensen zich actief inzetten om kennis vrij beschikbaar te maken via Wikipedia en andere Wikimedia-projecten en activiteiten. Het doel voor de komende jaren: meer actieve bewerkers en vrijwilligers die effectief worden ondersteund vanuit de Vereniging. Het creëren van mogelijkheden voor vrijwilligers en bewerkers om actief te zijn en het bieden van ondersteuning aan hun inzet is de komende jaren een kerntaak van Wikimedia Nederland, evenals het motiveren en activeren van nieuwe vrijwilligersgroepen. Het moet breed bekend zijn dat Wikipedia een vrijwilligersproject is, waar iedereen aan mag meewerken en in onze outreach activiteiten gaan we met name daar de nadruk op leggen.

Vrijwilligers en bewerkers kunnen zowel online als offline rekenen op de ondersteuning van Wikimedia Nederland bij hun activiteiten: bij het creëren van content, de contacten met (potentiële) partnerorganisaties en het op andere manieren bevorderen van vrije kennis. De vereniging werkt hieraan door aansluiting te zoeken op individuele competenties, voorkeuren en wensen. Vraaggericht en individueel wordt een breed scala van mogelijkheden en faciliteiten aangeboden. Dit gebeurt mede door het bieden van een sociale infrastructuur waarbinnen de vrijwilligers zich kunnen ontplooien en kunnen samenwerken om tot resultaten te komen.

Doelen

  1. De instroom van vrijwilligers en bewerkers is vergroot: nog meer mensen zijn zelf actief in Wikipedia of andere activiteiten en projecten
  2. Vrijwilligers en bewerkers krijgen van Wikimedia Nederland effectieve, doelgerichte steun die hen in staat stelt optimaal en met plezier actief te zijn en te blijven;
  3. De communicatie met vrijwilligers en bewerkers loopt via korte en informele lijnen
  4. De vrijwilligers en bewerkers voelen zich gewaardeerd om hun betrokkenheid en voelen zich niet geremd om initiatief te tonen

Activiteiten

  • 1.1 Organiseren van laagdrempelige, aansprekende publieksevenementen, projecten en activiteiten die de actieve deelname van geïnteresseerden stimuleren en mogelijk maken
  • 1.2 Contact en samenwerking zoeken met andere vrijwilligersorganisaties om hun achterban te interesseren en mobiliseren voor Wikimedia-projecten en activiteiten
  • 1.3 Opzetten van introductie-cursussen voor potentiële Wikipedia-bewerkers en het trainen van trainers voor deze cursussen
  • 2.1 Regelmatig bij bewerkers en vrijwilligers nagaan welke soort en vorm van ondersteuning zij nodig hebben
  • 2.2 Deelname van vrijwilligers en bewerkers aan cursussen, congressen en workshops mogelijk maken
  • 2.3 Op uitleenbasis beschikbaar stellen van apparatuur aan vrijwilligers en bewerkers
  • 2.4 Vrijwilligers en bewerkers desgevraagd ondersteuning bieden door medewerkers
  • 2.5 Beschikbaar stellen van fondsen voor (kleine) projecten en activiteiten van vrijwilligers en bewerkers
  • 3.1 Aanbieden van duidelijke kanalen voor directe communicatie tussen Vereniging en alle vrijwilligers c.q. optimaliseren van bestaande kanalen
  • 4.1 Vrijwilligers en bewerkers nader bij vereniging betrekken als ‘specialisten’, in adviesgroepen etc.
  • 4.2 Organiseren van kleinschalige ‘community events’ zoals Wiki-zaterdag, Wiki meets….

Jullie zijn allemaal van harte welkom tijdens de ALV op zaterdag 20 september 2014 om je stem te laten horen. Je kunt nu al je ideeën kwijt en je reactie geven op onderstaande vragen, zeker voor hen die niet naar de ALV van WMNL willen of kunnen komen. Dit bericht is op persoonlijke titel gepost door Dedalus (overleg) 30 aug 2014 11:23 (CEST). Voor de leesbaarheid volgen de vragen na de ondertekening.

Welke activiteiten zou Wikimedia Nederland met voorrang moeten oppakken?
  • ...
Waarmee zou Wikimedia Nederland de bewerkers van Wikibooks nog meer kunnen helpen?
  • ...

Grants to improve your project[bewerken]

Apologies for English. Please help translate this message.

Greetings! The Individual Engagement Grants program is accepting proposals for funding new experiments from September 1st to 30th. Your idea could improve Wikimedia projects with a new tool or gadget, a better process to support community-building on your wiki, research on an important issue, or something else we haven't thought of yet. Whether you need $200 or $30,000 USD, Individual Engagement Grants can cover your own project development time in addition to hiring others to help you.

Change in renaming process[bewerken]

Part or all of this message may be in English. Please help translate if possible.

-- User:Keegan (WMF) (talk) 9 sep 2014 18:22 (CEST)

Weglaten bij afdrukken[bewerken]

Bij het sjabloon Sjabloon:Veilig op het internet staat onderaan de categorie "Weglaten bij afdrukken", alleen lijkt dit niet te werken (zowel bij afdrukken, als pdf-export). Ik meen me te herinneren dat dit vroeger wel gewerkt heeft. Iemand die de oorzaak kent? --Mattias.Campe (overleg) 10 sep 2014 22:35 (CEST)

Ik ben dit probleem ook al eerder tegengekomen, terwijl ik zeker weet dat het wel heeft gewerkt. Helaas heb ik geen idee nog van de oorzaak. KKoolstra (overleg) 11 sep 2014 16:44 (CEST)
Het probleem is bekend, zie bv. Wikibooks:Lerarenkamer/Archief_2013#Categorie_.22Weglaten_bij_afdrukken.22_lijkt_niet_te_werken. Helaas ben ik nog steeds geen steek verder bij het vinden van de oorzaak, laat staan een oplossing... Misschien is er iets mogelijk met CSS in combinatie met een sjabloon, maar dat zal zeker wat omslachtiger worden. Zal me er - zodra ik wat meer tijd heb - nog eens in verdiepen. - Erik Baas (overleg) 11 sep 2014 19:19 (CEST)
Merci Erik voor de tip! Ik heb het uitgetest bij Sjabloon:Veilig_op_het_internet en het blijkt te werken bij de pdf-export en bij afdrukvoorbeeld. Misschien kan deze tip ook vermeld worden bij Help:Boeken#Optimaliseren? --Mattias.Campe (overleg) 14 sep 2014 11:08 (CEST)

Bestanden uploaden, Wizard uploaden?[bewerken]

Wikimedia Commons logo

Hello! Sorry for writing in English. It was noted that on this wiki there is little community activity around uploads: less than 50 "Verwijderen" actions in "Bestand" last year.

I guess this wiki doesn't have the interest or energies to maintain complex templates and metadata, especially for EDP files. I propose to

so that no new work is needed on this wiki and all users can have a functioning, easy upload interface in their own language. All registered users can upload on Commons.

All this will be done around 2014-09-30.

  1. If you disagree with the proposal, just remove this wiki from the list.
  2. To make the UploadWizard even better, please tell your experience and ideas on commons:Commons:Upload Wizard feedback.
  3. In all cases, existing files will not be affected, but everyone is welcome to join m:File metadata cleanup drive. The goal is to give better credit to the authors who provided us their works.

Nemo 18 sep 2014 21:12 (CEST)

Exporteren naar pdf?[bewerken]

Voor mijn leerlingen gebruik ik nogal vaak de pdf-export-functie van Wikibooks, om deze pdf dan door te sturen naar de drukkerij, zodat ze dit ook op papier hebben, om notities ed. te kunnen maken. Ik wou dit vandaag opnieuw doen met het "boek" Processor, maar merk dat de pdf-export er helemaal anders uitziet:

  • Er wordt gewerkt met twee kolommen, terwijl ik de oorspronkelijke lay-out een stuk luchtiger en dus ook rustiger vind.
  • Tabellen uit het Wikibook worden volledig weggelaten.
  • Er worden geen kleuren in de pdf opgenomen.
  • Een tweede niveau opsomming wordt weergegeven met '---'.
  • Bij een pre-tag worden enters genegeerd.

Iemand die iets meer weet over deze gewijzigde functionaliteit? Het komt wellicht van "hogerhand", daar dit ook op de Engelstalige Wikibook gewijzigd is. In eerste instantie vind ik het geen positieve evolutie, dus als iemand me kan wijzen op voordelen: graag :-). Ik merk wel dat koppen nu genummerd worden, wat de duidelijkheid zeker ten goede komt. --Mattias.Campe (overleg) 30 sep 2014 21:25 (CEST)

Ik ga weer op zoek naar informatie. Zo te zien - er is meer veranderd - is men helemaal opnieuw begonnen! Terecht, de vorige versie werkte ook niet echt bevredigend (understatement)... Meer verschillen:
  • De <pre>-tag wordt helemaal genegeerd, ook qua font.
  • Aanklikbare links zijn niet als zodanig herkenbaar.
  • LateX-formules in de eerste kolom lopen door in de tweede als ze te lang zijn, die in de tweede kolom worden ze afgekapt (zie bv. hier).
  • De inhoudsopgave (TOC) wordt niet afgedrukt; zou wel eens een goed idee kunnen zijn.
  • De afbeeldingen zijn in kleur, de tekst niet; maar volgens mij was dat altijd al zo.
  • De opmaak in twee kolommen vind ik eigenlijk wel gemakkelijker leesbaar (eerste indruk).
- Erik Baas, 30 sep 2014 23:43 (CEST)
Na het lezen van vele pagina's over dit onderwerp ben ik geen steek wijzer: aan de instructies is niets veranderd, nergens is sprake van een geheel nieuwe versie, en de feedback-pagina's staan vol met bugreports, maar geen enkele reactie van de makers van de software. Net als vorig jaar, en de jaren daarvoor. :-(
Nog een verrassing: van pagina's als bv. Scalable Vector Graphics en Scalable Vector Graphics/Basisfiguren wordt alleen de titel afgedrukt. [ZUCHT]
- Erik Baas (overleg) 1 okt 2014 00:31 (CEST)
Oei, geen positief nieuws dus. Ik heb ook proberen zoeken naar meer info, maar vond niets terug. Waar kan ik deze feedback-pagina's met bugreports vinden? Hopelijk kunnen ze het gewoon "terugrollen" naar de oude versie en eerst wat meer testen. Wel positief dat er aan gewerkt wordt natuurlijk (de vorige pdf-export was inderdaad niet 100% bevredigend), maar deze "public release" lijkt me toch een pak te vroeg. --Mattias.Campe (overleg) 1 okt 2014 20:50 (CEST)
Dit zijn de links die ik bekeken heb:

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10].

Er viel me trouwens nog iets op: de afbeeldingen staan altijd op de volle breedte van de kolom.
Rollback zal waarschijnlijk niet gaan gebeuren; ik denk niet dat we daar invloed op kunnen uitoefenen, en bovendien zou ik niet weten waar of aan wie we dat zouden moeten vragen. - Erik Baas (overleg) 2 okt 2014 01:06 (CEST)

Merci voor de links! 't Blijkt niet zo gemakkelijk te zijn om bugs in te dienen of op te volgen. Zo merk ik bij je eerste link zaken die zijn aangebracht in 2009 en waar als feedback bijstaat "This issue should be resolved after the next software update." Het is echter niet duidelijk of en wanneer dat is gelukt. Ik dacht dat ik het gevonden had, nl. gewoon de Printervriendelijke versie gebruiken en dan "afdrukken" naar pdf. Maar helaas werkt dat niet bij collecties, bv. Gebruiker:Mattias.Campe/Boeken/Netwerkbekabeling :-(. Zucht. Bijzonder spijtig. --Mattias.Campe (overleg) 9 okt 2014 21:01 (CEST)

Portaal omvormen tot gewoon boek?[bewerken]

Zie Portaal:OpenOffice.org. Mij lijkt het wat merkwaardig dat dit een portaal is. Ik zou zeggen: maak er gewoon een boek van en daarnaast kan een algemeen portaal:ICT worden opgericht, dat is er nog niet. De Wikischim (overleg) 9 okt 2014 20:10 (CEST)

Wikimedia Conferentie in Nederland[bewerken]

Logo Wikimedia Conferentie Nederland

Op 1 november 2014 wordt in Utrecht de jaarlijkse Wikimedia Conferentie gehouden en draagt dit jaar als thema vinden & verbinden. De conferentie wordt georganiseerd door gebruikers van Wikipedia en Wikimedia Nederland samen, om gebruikers in de Wikimediabeweging de mogelijkheid te geven elkaar te ontmoeten, met medegebruikers informatie uit te wisselen en interessante presentaties bij te wonen, om zo tot een betere samenwerking en een betere Wikipedia (en/of zusterproject) te komen.

Op deze dag voor en door Wikipedianen, en voor alle andere geïnteresseerden, kun je luisteren naar bijdragen van onder anderen Hans de Zwart, directeur van Bits of Freedom, Jan-Bart de Vreede, voorzitter van de Wikimedia Foundation en cabaretier Lieven Scheire die op komische wijze alles weer bijeenbrengt en er een geheel van maakt. Enkele onderwerpen die aan de orde komen zijn: ideeën voor een nieuwe opzet van overlegpagina's (Flow), het Wikipedia Education Program, Wikidata, Wikitopia en MediaWiki-software. Daarnaast is er de gehele dag de mogelijkheid om onder begeleiding van ervaren Wikipedia-gebruikers te werken aan artikelen op Wikipedia en haar zusterprojecten en kunnen er aan ervaren gebruikers vragen gesteld worden.

  • Voor wie: voor alle Nederlandstalige Wikipedia-gebruikers en andere geïnteresseerden.
  • Wanneer: Zaterdag 1 november 2014
  • Programma: het programma is hier te vinden.
  • Inschrijven: Inschrijven voor deze dag kan via deze pagina.

Wees welkom, tot dan! (Per trein kun je mogelijk gebruik maken van deze actie.) Romaine (overleg) 16 okt 2014 16:16 (CEST)

Meta RfCs on two new global groups[bewerken]

Hello all,

There are currently requests for comment open on meta to create two new global groups. The first is a group for members of the OTRS permissions queue, which would grant them autopatrolled rights on all wikis except those who opt-out. That proposal can be found at m:Requests for comment/Creation of a global OTRS-permissions user group. The second is a group for Wikimedia Commons admins and OTRS agents to view deleted file pages through the 'viewdeletedfile' right on all wikis except those who opt-out. The second proposal can be found at m:Requests for comment/Global file deletion review.

We would like to hear what you think on both proposals. Both are in English; if you wanted to translate them into your native language that would also be appreciated.

It is possible for individual projects to opt-out, so that users in those groups do not have any additional rights on those projects. To do this please start a local discussion, and if there is consensus you can request to opt-out of either or both at m:Stewards' noticeboard.

Thanks and regards, Ajraddatz (talk) 26 okt 2014 19:05 (CET)

Spam[bewerken]

Er is sprake van een spam-golf, met links naar iets over een spel met auto's. De directe link is al geblokkeerd, maar er blijken heel veel sites te zijn waar die link al wel staat, en daar wordt nu telkens naar gelinkt. Het zijn er teveel (en steeds andere) om te kunnen blokkeren. Een eerste test met MediaWiki:Titleblacklist‎‎ werkte goed, maar de lijst moet nog wel aangevuld worden met veel meer trefwoorden. De huidige lijst is samengesteld uit titels van reeds verwijderde pagina's, de rest moet ik wegens tijdgebrek uitstellen tot later. NB.: Wil iedereen na het verwijderen van een spam-pagina vooral de gebruiker of het IP-adfres blokkeren? - Erik Baas (overleg) 31 okt 2014 14:03 (CET)

Dankzij een tip van PiRSquared17 hebben we nu een beter spamfilter, dat tot nu toe alle (5) pogingen tegengehouden heeft. :-) - Erik Baas (overleg) 1 nov 2014 14:18 (CET)
Ik had het gemerkt. Was even vergeten te blokkeren, maar zal het vanaf nu beter in de gaten houden. --John P doveSmall.pngangelis. overleg 2 nov 2014 08:55 (CET)

Global AbuseFilter[bewerken]

Hello,

AbuseFilter is a MediaWiki extension used to detect likely abusive behavior patterns, like pattern vandalism and spam. In 2013, Global AbuseFilters were enabled on a limited set of wikis including Meta-Wiki, MediaWiki.org, Wikispecies and (in early 2014) all the "small wikis". Recently, global abuse filters were enabled on "medium sized wikis" as well. These filters are currently managed by stewards on Meta-Wiki and have shown to be very effective in preventing mass spam attacks across Wikimedia projects. However, there is currently no policy on how the global AbuseFilters will be managed although there are proposals. There is an ongoing request for comment on policy governing the use of the global AbuseFilters. In the meantime, specific wikis can opt out of using the global AbuseFilter. These wikis can simply add a request to this list on Meta-Wiki. More details can be found on this page at Meta-Wiki. If you have any questions, feel free to ask on m:Talk:Global AbuseFilter.

Thanks,

PiRSquared17, Glaisher

— 14 nov 2014 18:34 (CET)

Dat verklaart waarom het kort na die spamgolf van vorige week ineens zo rustig werd. :-) - Erik Baas (overleg) 14 nov 2014 19:55 (CET)
Mijn Engels is niet zo best, maar ik begrijp de grote lijn. Prima. --John P doveSmall.pngangelis. overleg 14 nov 2014 20:37 (CET)

Toevoeging op Papiamento[bewerken]

Ik twijfel over deze toevoeging; is er iemand die kan controleren of dit klopt? Op het eerste gezicht leek het vandalisme maar de kreet komt wel voor op internet. De Wikischim (overleg) 19 nov 2014 09:18 (CET)

Ik zal het proberen na te vragen. --John P doveSmall.pngangelis. overleg 19 nov 2014 13:09 (CET)
Lijkt me goed, zie ook http://www.donamaro.nl/papiamentu/?pAction=tradusi, maar weet niet of papiamento/u hier verschillen. Hansmuller (overleg) 23 nov 2014 17:58 (CET)

Onderwijs?[bewerken]

Er is vast geen andere oplossing voor die pagina's in Onderwijs in relatie tot P2P maar ik word er wel een beetje flauw van. Iedereen die elke paar minuten 1 regel toevoegt. Je ziet door de bomen het bos niet meer. --John P doveSmall.pngangelis. overleg 20 nov 2014 23:04 (CET)

Heb al iets anders gevraagd op Overleg gebruiker:Maartensimons, groeten Hansmuller (overleg) 23 nov 2014 17:53 (CET). PS. Dit boek lijkt in de traditie van Onderwijstechnologie, Onderwijsprofessional, etc. te staan. Inderdaad een waterval van bewerkingen, door tenminste 36 nieuwe gebruikers blijkbaar van de Vlaamse Universiteit Leuven (heb 36 verwelkomd vanaf 20 november). Misschien is de Mediawiki Education Extension iets voor hen? Hansmuller (overleg) 23 nov 2014 18:55 (CET)
Dat zou misschien wel beter zijn ja. Dank en groet. --John P doveSmall.pngangelis. overleg 23 nov 2014 19:25 (CET)
De pagina FAQ groep 2 staat verkeerd, niet in hun module Onderwijs in relatie tot P2P/Glossarium. Kan iemand hem verplaatsen? (Ik zie niet hoe ik dat doen, dom? Deze pagina bevat ook een discussieverslag, hoort hier niet. Hansmuller (overleg) 23 nov 2014 19:53 (CET)
Is gebeurd, heet nu Onderwijs in relatie tot P2P/Glossarium/FAQ groep 2. Idem voor FAQ Groep 1 t/m 5. - Erik Baas (overleg) 23 nov 2014 21:48 (CET)
PS.: Verplaatsen kan via de knop "Titel wijzigen", daar heb je de mogelijkheid om een andere naamruimte te kiezen. - Erik Baas (overleg) 17 dec 2014 17:09 (CET)

Het verwelkomen van anonieme bezoekers met een IPv6-adres is trouwens zinloos: de meeste van die adressen zijn maar een paar uur tot een dag in gebruik, dezelfde gebruiker kan daarna bijdragen via een ander IP-adres, en zal het bericht dus waarschijnlijk nooit zien. Om dezelfde reden is communicatie met deze mensen dan ook vrijwel onmogelijk, en in geval van blokkeren wegens vandalisme moeten we meteen al hele ranges gaan aanpakken. - Erik Baas (overleg) 17 dec 2014 17:08 (CET)

VisualEditor coming to this wiki as a Beta Feature[bewerken]

VE as BetaFeature.png

Hello. Please excuse the English. I would be grateful if you translated this message!

VisualEditor, a rich-text editor for MediaWiki, will soon be available on this wiki as a Beta Feature. The estimated date of activation is Wednesday, 26 November.

To access it, you will need to visit the Betafuncties page after the deployment and tick the box next to "Visueel bewerken". (If you have enabled the "Automatisch alle nieuwe betafuncties inschakelen" option, VisualEditor will be automatically available for you.) There will also be a "⧼Visualeditor-preference-language-label⧽" that you can enable if you need it.

Then, you just have to click on "Bewerken" to start VisualEditor, or on "Brontekst bewerken" to edit using wikitext markup. You can even begin to edit pages with VisualEditor and then switch to the wikitext editor simply by clicking on its tab at any point, and you can keep your changes when doing so.

A guide was just published at mediawiki.org so that you can learn how to support your community with this transition: please read and translate it if you can! You will find all the information about the next steps there. Please report any suggestions or issues at the main feedback page. You will also receive the next issues of the multilingual monthly newsletter here on this page: if you want it delivered elsewhere, for example at your personal talk page, please add the relevant page here.

Thanks for your attention and happy editing, Elitre (WMF) 21 nov 2014 19:12 (CET)

VisualEditor coming to this wiki as a Beta Feature (errata)[bewerken]

Gebruiker:Pathoschild[bewerken]

Wat spookt deze gebruiker uit? Groeten, Hansmuller (overleg) 23 nov 2014 18:37 (CET) PS O, een synchbot, maar wat hebben we aan al die gebruikers?

"Recente" wijzigingen.[bewerken]

Zo, ik heb die onderwijspagina's maar eens gemarkeerd. Blijft nu alleen een rijtje pagina's over waar ik geen weg mee weet. --John P doveSmall.pngangelis. overleg 2 dec 2014 20:51 (CET)

Eerlijk gezgd weet ik van het hele project nog steeds niet wat ik ervan moet denken. Er wordt intensief - en zo te zien serieus - gewerkt, maar het nut ervan voor wikibooks ontgaat me een (nog) beetje. Door de enorme hoeveelheid bewerkingen hebben we het markeren gemakshalve maar achterwege gelaten, maar ik houd echt wel een oogje op vandalisme en spam. We hebben al die mensen ook nog geen welkom geheten, terwijl dat eigenlijk wel nuttig zou zijn ivm. een linkje naar de help-pagina's... PS.: Ik heb nog steeds weinig tijd, omdat ik met een nieuw project bezig ben. - Erik Baas (overleg) 3 dec 2014 17:40 (CET)

Ik heb eerlijk gezegd de indruk dat niemand van de vaste Wikibooks-medewerkers precies het nut van alle pagina's gerelateerd aan onderwijsmethoden e.d. inziet. Zie ook de hele ophef in het verleden rondom Onderwijstechnologie, waar ook nog steeds geen oplossing voor is gevonden. De pagina's die momenteel massaal worden toegevoegd lijken me vooral uitwerkingen van onderwijsmethoden die door een of enkele personen zijn bedacht, al heb ik ze niet heel nauwkeurig bekeken. De Wikischim (overleg) 4 dec 2014 19:48 (CET)

Ook ik twijfel over het nut, maar dat is misschien met meer 'boeken' het geval. Zeker als ze half af blijven, maar goed, zolang er geen vandalisme of spam in voorkomt kan het natuurlijk weinig kwaad en er wordt ook wel 'gelinkt' naar andere (WP+WB) pagina's. Ze zouden alleen wat meer bewerkingen moeten voorbereiden om die in een keer te plaatsen zodat andere bijdragen niet tussen de grote hoop verdwijnen. Wat welkom betreft heb je wel gelijk Erik. Misschien ook ivm toekomstige bijdragen. Ik zal het eens wat meer gaan doen, misschien voelen de schrijver*s zich dan ook wat meer betrokken bij WB. --John P doveSmall.pngangelis. overleg 4 dec 2014 20:46 (CET)

Meer onderhoud[bewerken]

Er zijn nog 952 915 niet-gecategoriseerde pagina's - Erik Baas (overleg) 4 dec 2014 23:51 (CET)

Dat is wel veel. Hoog tijd voor een actieve moderator.--John P doveSmall.pngangelis. overleg 5 dec 2014 17:34 (CET)
Ik geloof niet dat er haast bij is. Ik zie ook dat het meestal opgelost kan worden door een "Sub"-sjabloon te plaatsen, dus zoveel werk is het ook niet. Als iedereen er af en toe een handjevol doet komt het wel goed. - Erik Baas (overleg) 5 dec 2014 21:26 (CET) PS.: Voor een leuk uurloon ga ik desnoods vannacht door tot het opgelost is... ;-)
Ik was al een beetje bezig. Uurloon heb ik als gepensioneerde niet meer nodig. Tijd wel ;) . Inderdaad is de cat 'boek' voor de beginpagina en 'sub' voor de subpagina's meestal wel goed voorlopig. Morgen ben ik er niet maar daarna zal ik eens een berg nalopen. --John P doveSmall.pngangelis. overleg 5 dec 2014 21:35 (CET)
Okee, maar... ik ben nog niet gepensioneerd... [HINT] ;-) - Erik Baas (overleg) 5 dec 2014 21:41 (CET)
Vandaag maar eens een beetje verder. Nog 638 :) --John P doveSmall.pngangelis. overleg 15 dec 2014 11:59 (CET)
551, de lijst is net weer ververst. Ik plaats op dit moment alleen {Sub}-sjablonen (lekker dom werk, maar dan schiet het tenminste beter op), waardoor de beginpagina's van de boeken overblijven: die moeten later aangepakt worden, maar daarvoor moet je meer nadenken... ;-) - Erik Baas (overleg) 17 dec 2014 16:59 (CET)
316. Alle sub-pagina's zijn van een {Sub}-sjabloon voorzien, behalve Portaal:* en Afdeling:*, Onderwijs in relatie tot P2P/* en de ter verwijdering genomineerde pagina's. Voor de rest moet je meer nadenken... ;-) - Erik Baas (overleg) 21 dec 2014 00:11 (CET)
Ook weer even dom (sub plakken ;) ) bezig geweest. Nog 44 moeilijke pagina's. --John P doveSmall.pngangelis. overleg 5 jan 2015 12:33 (CET)

Al een tijdje niets aan gedaan (sorry), maar de laatste paar zijn nu klaar. Uitgezonderd dan in de naamruimtes Afdeling, Boekenplank en Portaal, daar moeten we kennelijk nog een constructie voor verzinnen? Opvallend is wel dat pagina's in Wikijunior niet op de lijst verschijnen; de reden is mij niet duidelijk... - Erik Baas (overleg) 8 mrt 2015 02:21 (CET)

actualiseren[bewerken]

Hoe actualiseer ik [11]? --John P doveSmall.pngangelis. overleg 7 dec 2014 09:36 (CET)

Dat zou automatisch eens per etmaal moeten gebeuren, maar kennelijk hapert de techniek... :-( Hetzelfde geldt voor allerlei andere "speciale pagina's", ook op NL- en EN-wikipedia. - Erik Baas (overleg) 7 dec 2014 14:09 (CET)
Dan wachten we maar af. --John P doveSmall.pngangelis. overleg 7 dec 2014 14:36 (CET)

De pagina is bijgewerkt op 5, 8 en 11 november; kennelijk gebeurt dat dus eens per 3 dagen. - Erik Baas (overleg) 11 dec 2014 17:56 (CET)

noten lezen[bewerken]

Help me eventechnisch opmaak

Graag wil ik een steentje bijdragen door een onderwerp te beschrijven waar ik goed in ben

Ik ben geen professional, geen opleidingen, geen verstand van Wiki's en al haar zusterprojecten heb nergens verstand van wat betreft de werking van Wikibooks en wil niemand of miemands werk beschadigen of in enig ander vorm aantasten

En wat ik al zeker niet weet is of ik dat hier moet uitleggen

Het zit zo. De cursus noten lezen is leeg. Tenzij ik verkeerd zat. Ik wil beginnen een afbeelding te plakken of te maken van een klavier van een piano.

Ik weet dat het verhaal iets moet aangeven. geen eigen ervaringen of vertelsels mogen bevatten. Immers gaat het om algemeen gebruik van een onderwerp en niet om een persoonlijk mening

Muziek

Muziek is veel meer dan het lijkt. Er wordt heel veel over geschreven op Internet. Vaak is dat Abracadabra omdat men vaak te ver op het onderwerp muziektheorie in gaat. Natuurlijk zal dat zijn redens hebben. Echter als ik noten schrift en al haar tekens wil kunnen lezen moet dat anders.

Is het misschien een optie ik mijn verhaal en al haar aankleding op mijn laptop maak en deze naar wikibooks mail. Een van jullie zou het kunnen plaatsen' Waarom denk ik beter te vertellen dan al die anderen is niet waar. Notenlezen en muziek spelen kon ik al als vijf jarige.

Met zes speelde ik glen miller,...en meer volksliedjes. De kunst noten lezen is mij eenmaal verteld en heb het altijd kunnen gebruiken. Met 16 had ik een leraar die me veel theorie om akkoorden te begrijpen op èèn klein velletje papier wist te vertellen hoe je elk akkoord ter wereld spelen kunt.

Omdat ik nu vijftig ben en weer bij die professionele muziekleraar les heb maar nog steeds vind dat zaken een veel kortere weg kunnen volgen om muziek lezen te begrijpen wil ik dat aan lezers laten zien. Ik ben niet beter dan een ander. Maar de theorie van muziek leer heeft een aanloop nodig die ik nergens zie.

Je mag mij mailen. oomsisAtlive punt nl - De voorgaande opmerking werd toegevoegd door 195.240.123.106 (overleg|bijdragen)

Er is nog geen apart boek hier over muziektheorie, dus mocht u daaraan willen beginnen dan zijn uw bijdragen uiteraard zeer welkom. We werken hier verder niet met mail als het om het toevoegen van inhoud gaat. U kunt bijv. eerst een kladversie in uw eigen gebruikersruimte plaatsen. Misschien hebt u verder iets aan deze pagina: Help:Een nieuwe pagina aanmaken. Veel succes alvast! Vriendelijke groet, De Wikischim (overleg) 15 dec 2014 16:52 (CET)

Wat te doen met[bewerken]

Wat denken jullie van volgende lege boeken? Onderwijsdirecteur en Onderwijsentrepreneur. --Noplaar (overleg) 15 dec 2014 20:36 (CET)

Tja, ze zijn geloof ik van gebruiker:BeeBringer. maar die doet hier al jaren niets meer. Dus als er verder nooit meer iets mee gebeurt, wegmieteren dan maar. Aan enkel lege kaften heb je immers ook niets. De Wikischim (overleg) 15 dec 2014 21:20 (CET)
Eens. Idem voor Onderwijsfilmer trouwens, alleen Onderwijsfilmer/Doel is enigszins gevuld. - Erik Baas (overleg) 15 dec 2014 23:18 (CET)
Een aantal vervolgpagina's van Onderwijstechnoloog zijn ook leeg, op de grote gele sjablonen na... - Erik Baas (overleg) 15 dec 2014 23:21 (CET)
Zie verder de verwijderlijst, er blijken tientallen "lege' pagina's aantgemaakt te zijn. - Erik Baas (overleg) 15 dec 2014 23:52 (CET)
Blindelings "wegmieteren" lijkt mij nu ook weer niet de goede oplossing (lege pagina's mogen inderdaad wel weg) maar we hebben toch ook de wachtruimte? Loont het misschien de moeite als er iemand de oorspronkelijke auteur vraagt wat zijn plannen zijn met de boeken? --Noplaar (overleg) 17 dec 2014 12:00 (CET)
Verwijderen van de lege pagina's lijkt me voldoende, de wachtruimte zie ik meer als veredelde zandbak voor boeken met aanzienlijk minder inhoud. Bovendien vormt de hele reeks Onderwijsdingen een samenhangend geheel, dat moet wel zo blijven. - Erik Baas (overleg) 17 dec 2014 16:55 (CET)
Ik ben nu bezig het een en ander te comprimeren en samen te voegen zodat de bijna lege pagina's niet meer voorkomen. Zie dat er ook pagina's met wel inhoud zijn verwijderd. Zou mooi zijn als ik die inhoud elders nog kan onderbrengen. Kan dat? BeeBringer.png BeeBringeroverleg 11 jun 2015 13:25 (CEST)
Dag Beebringer, kun je misschien aangeven om welke pagina's het precies gaat? Ik of een andere mod hier kan ze terugzetten in je persoonlijke ruimte. De Wikischim (overleg) 11 jun 2015 14:12 (CEST)
Onderwijsintrapreneur (2), Onderwijscoördinator, Onderwijsmentor, Onderwijscoach en subpagina's die niet leeg zijn (kan dat dus zelf niet meer checken). Alvast bedankt voor de moeite. BeeBringer.png BeeBringeroverleg 11 jun 2015 15:49 (CEST)

Uitgevoerd Uitgevoerd De subpagina's staan er weer, de hoofdpagina's had je zelf al nieuw aangemaakt zie ik. Zou je er nu binnen afzienbare tijd inhoud aan kunnen geven, denk je? Want snap je, we kunnen pagina's zonder inhoud ook niet jaren- en jarenlang in de hoofdnaamruimte laten staan, die is daar niet voor bedoeld. Verder heel veel succes gewenst met je (nieuwe) bijdragen! De Wikischim (overleg) 11 jun 2015 17:30 (CEST)

Beste De Wikischim, zou je de hoofdpagina's kunnen overschrijven met de oude inhoud? Alvast bedankt voor de moeite. BeeBringer.png BeeBringeroverleg 11 jun 2015 17:37 (CEST)
Je bedoelt zeker dat je de oude bewerkingsgeschiedenissen hiervan terug wilt hebben? Bij deze ook Uitgevoerd Uitgevoerd. Overigens, je had die pagina's op zich niet opnieuw hoeven aanmaken, ook hiervan kunnen de oude versies immers gewoon worden teruggehaald. Dit slechts terzijde. De Wikischim (overleg) 11 jun 2015 17:52 (CEST)

"Recente" wijzigingen[bewerken]

Als ik nu op het knopje 'gecontroleerde wijzigingen verbergen' klik wordt die lijst in ieder geval wat korter. Ben dan ook al de hele dag bezig ;) --John P doveSmall.pngangelis. overleg 17 dec 2014 16:40 (CET)

Ja, het lijkt wel alsof er een herfststorm gaande is op wikibooks, zo'n drukte zijn we ook niet gewend. ;-) Als iedereen nou eens zo af en toe een handjevol van zulke klusjes aanpakt is het wel te doen, maar eigenlijk hebben we gewoon een tekort aan mankracht (M/V). Ik probeer dagelijks een uurtje aan wb te besteden, maar dat zet ook geen zoden aan de dijk... - Erik Baas (overleg) 17 dec 2014 16:52 (CET)
Tekort ja, maar waar blijft die betrouwbare moderator? We moeten maar eens rondneuzen. --John P doveSmall.pngangelis. overleg 17 dec 2014 17:13 (CET)
Trouwens er zijn een paar moderatoren waar we niet veel van merken. --John P doveSmall.pngangelis. overleg 17 dec 2014 17:16 (CET)
Is die Maartensimons (of wie is de beheerder) niet een idee? Kan die zelf de bewerkingen van Onderwijs in relatie tot P2P markeren. ;) --John P doveSmall.pngangelis. overleg 17 dec 2014 17:24 (CET)
Goed plan. Eerlijk gezegd kijk ik daar verder niet naar, omdat ik denk dat hij het zelf wel in de gaten houdt. Ellywa (overleg) 19 dec 2014 15:47 (CET)
Waarschijnlijk wel, maar al die rode uitroeptekens maken het niet overzichtelijker. Je ziet dan nauwelijks meer de andere wijzigingen er tussen staan. Overigens lees ik de wijzigen niet door maar markeer ze blindelings in de hoop dat, zoals je zegt, ze het zelf wel bij houden. --John P doveSmall.pngangelis. overleg 19 dec 2014 17:23 (CET) (was vergeten me aan te melden.
Ik lees ze ook niet echt, maar kijk wel even of het al dan niet op vandalisme lijkt; de verdere afhandeling daarvan kunnen we toch niet aan een zelf nog vrij nieuwe medewerker overlaten? - Erik Baas (overleg) 20 dec 2014 00:35 (CET)

17 januari 2015: nieuwjaarsborrel bij Beeld en Geluid[bewerken]

Op zaterdagmiddag 17 januari 2015 is de traditionele Wikimedia Nederland nieuwjaarsbijeenkomst. We zijn dit jaar te gast bij het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid in Hilversum. Er is een gevarieerd programma samengesteld. Graag nodigen wij jullie uit om hierbij aanwezig te zijn. Vooraf aanmelden is noodzakelijk, en kan hier. SindyM3 WMNL (overleg) 17 dec 2014 16:47 (CET)


Moderator aanmelding[bewerken]

Hierbij ook maar even de melding dat ik mij zojuist heb aangemeld als kandidaat moderator, zie Wikibooks:Aanmelding moderatoren. Ellywa (overleg) 19 dec 2014 15:46 (CET)

Ik kom je regelmatig tegen als auteur van het mooie boek Schilderen en hier en daar een verbetering, maar wie is Ellyway eigenlijk vroeg ik me af toen ik je aanmelding zag. Bij je bewerkingen zag ik dat je 'in het verleden' ook heel wat voor WB hebt gedaan, maar dat was voor mijn tijd. Toen maar even op WP gespioneert en het eerste stukje [12] gaf de doorslag ;) Ik was een blauwe maandag op WP en deed van alles fout volgens velen. De enige die me wegwijs probeerde te maken was Eve. Bijna had ik heel Wiki verlaten tot ik bij WB terecht kwam en voelde me gelijk 'thuis'. Ik denk dat je hier als moderator op je plaats bent EN wij maken (bijna) nooit ruzie, maar gaan uit van de goede wil van mensen ;) --John P doveSmall.pngangelis. overleg 19 dec 2014 17:04 (CET)
Gelukkig! Ik heb een enorme hekel gekregen aan geruzie op het internet. Hier is het heerlijk, houden zo! Bovendien ben ik "encyclopedisch" eigenlijk wel uitgeschreven inmiddels, maar zo een - veel vrijer - boek is leuk om te doen. Ellywa (overleg) 19 dec 2014 17:43 (CET)
Fijn om een bekende naam uit mijn wikipedia-verleden hier terug te zien, bezig met een interessant boek, en straks als moderator! :-) - Erik Baas (overleg) 20 dec 2014 00:43 (CET)

Bestaat er eigenlijk...[bewerken]

... een ster voor het snelste boek ooit? Die gaat dan naar Ellywa, voor Wikijunior:Dierenalfabet! ;-) - Erik Baas (overleg) 22 dec 2014 00:09 (CET)

Dank je, ROFL. Ik zie liever een ster voor iemand die een heel goed boek schrijft. Dit was copypaste... het langst heb ik nog gedaan over de letter Q, 6 minuten, toen kwam ik op de een of andere rare hond. De rest zijn lieve diertjes... Ellywa (overleg) 22 dec 2014 00:12 (CET)
Maar wat is "heel goed"? Als er in de reguliere boekhandel plaats en interesse is voor boeken van Nijntje is jarig tot en met de complete werken van Leo Tolstoj, geldt dat mi. voor wikibooks ook. Ergo, dit is gewoon een waardevolle bijdrage!
...en dat terwijl ik de laatste dagen hoofdzakelijk dingen aan het verwijderen ben... ik schaam me een beetje! ;-) - Erik Baas (overleg) 22 dec 2014 00:23 (CET)
Wauw zeg, dit heb ik nog nooit gezien! Werkte iedereen hier maar zo.... De Wikischim (overleg) 22 dec 2014 09:23 (CET)

"Boek "maken" werkt niet meer[bewerken]

De link "Boek maken" (onder "Afdrukken/exporteren") werkt voor geen meter (meer), ik gok dat hier ook weer het een en ander aan gesleuteld en gemold is. Dat maakt de inhoud van Help:Boeken meteen ook waardeloos. Ik zal er zsm. naar kijken. - Erik Baas (overleg) 22 dec 2014 00:32 (CET)

Het is mij wel gelukt met Schilderen, zie Gebruiker:Ellywa/Boeken/Schilderen. Ook de voorvertoning op Pediapress werkte gisteren nog. Overigens ziet Pediapress er heel goed uit. In "onze" PDF zitten allerlei bugs, vooral weglating van tabellen zag ik. Ellywa (overleg) 22 dec 2014 00:56 (CET)
Ik ben er inmiddels achter dat het wel werkt als ik niet ingelogd ben; misschien komt het doordat ik (lekker ouderwets) in Monobook werk... :-( - Erik Baas (overleg) 22 dec 2014 01:15 (CET)

anonieme edits van software[bewerken]

Beste "Leraren", ik heb wat moeite met het controleren van (anonieme) edits aan software artikelen, zoals deze. Zouden we dat soort artikelen niet beter kunnen beveiligen tegen anonieme edits? Ellywa (overleg) 24 dec 2014 01:12 (CET)

Ik heb het idee dat deze anoniem edits wel betrouwbaar zijn. Ik ben echter geen expert op dit vakgebied en daarom vink ik ze liever niet af. De Wikischim (overleg) 24 dec 2014 09:16 (CET)

VisualEditor News #10—2014[bewerken]

26 dec 2014 19:59 (CET)

Sub werkt niet?[bewerken]

Ik heb op Verklarende woordenlijst biologie voor het secundair onderwijs/Q een sub toegevoegd maar dat werkt niet. Kan niet ontdekken waarom. --John P doveSmall.pngangelis. overleg 29 dec 2014 21:42 (CET)

er ontbrak een / in een eindtag. Zie deze edit. Ellywa (overleg) 1 jan 2015 09:25 (CET)
Aha, dank. --John P doveSmall.pngangelis. overleg 1 jan 2015 10:31 (CET)
Informatie afkomstig van http://nl.wikibooks.org Wikibooks NL.
Wikibooks NL is onderdeel van de wikimediafoundation.