Maatschappijleer/Prestatiestress?: verschil tussen versies

Uit Wikibooks
Verwijderde inhoud Toegevoegde inhoud
Pbuddenberg (overleg | bijdragen)
kGeen bewerkingssamenvatting
Pbuddenberg (overleg | bijdragen)
kGeen bewerkingssamenvatting
Regel 1: Regel 1:
[[File:Organ grinder and monkey circa 1950s.JPG|thumb|upright=1.5]]
[[File:Anxiety.gif|thumb|upright=1.5]]


<p style="font-size:25px;"><i>Heb jij ook een Boeddhabeeldje?</i></p>
<p style="font-size:25px;"><i>Aan het eind van je Latijn?</i></p>


= Handleiding =
= Handleiding =


Deze les over beeldvorming, referentiekader en voorkeur.
Deze les over beeldvorming, referentiekader en voorkeur.
Lachtherapie.


== Overzicht van de les ==
== Overzicht van de les ==

Versie van 12 apr 2018 18:54

Aan het eind van je Latijn?

Handleiding

Deze les over beeldvorming, referentiekader en voorkeur. Lachtherapie.

Overzicht van de les

vanaf 15 jaar (bovenbouw VO en voortgezet onderwijs) | klassikaal, individueel en in groepen van vier | 50 minuten

min onderdeel leerlingen leerkracht werkvorm materialen
0 entree binnenkomst ontvangen, begroeten busopstelling digibord: aandachtsrichter
2 warming-up maken vragenlijst op mobiel instructie, begeleiden en nabespreken klassikaal digibord: warming-up
5 inleiding luisteren, meedenken, stelling innemen en beargumenteren vertellen, klassengesprek klassengesprek digibord: inleiding
8 voorbeeld meekijken, volgen, vragen stellen vertellen, terug vragen, brug maken klassikaal digibord: voorbeeld
12 opdracht volgen, vragen stellen instructie, terug vragen, opstarten, grafieken uitdelen klassikaal digibord: opdracht
15   opdracht doen/maken rondlopen, motiveren, bevragen achter pc  
30   opdracht nabespreken rondlopen, motiveren, bevragen in groepjes  
45 evaluatie luisteren, meedenken, stelling innemen en beargumenteren vier hoofdvragen en slotvraag bespreken klassikaal digibord: evaluatie
50 einde verlaten lokaal dank voor de aandacht    

Lesdoelen en voorbereiding

Aan het einde van de les kunnen de leerlingen:

  • beschrijven welke factoren van invloed zijn op ...
  • redenen aangeven waardoor Nederlanders ...
  • beargumenteren wat de mate van betrouwbaarheid is van het bronmateriaal;
  • beargumenteren of het gebruikte cijfermateriaal iets zegt over ...

Tijdens de les werken de leerlingen aan:

  • cognitieve vaardigheden: analyseren, structureren en schematiseren
  • ICT-vaardigheden: opzoeken, interpreteren, verwerken
  • gespreksvaardigheden: overleggen, benoemen, beschrijven en beargumenteren
Centrale begrippen Specifieke vaardigheden
(massa)media, bron, betrouwbaarheid, onderzoek, belangen, mening, argument, referentiekader, (lees)cultuur cijfermateriaal interpreteren, argumenten geven voor- en tegen, keuzes maken, van perspectief wisselen

Benodigdheden voor de les:

  • ICT-lokaal/mediatheek met voldoende computers zodat de leerlingen individueel kunnen werken
  • digibord of beamer en evt. whiteboard
  • Bijlage 1 in kleur geprint (voor elke vier leerlingen een volledige afdruk)
  • Socrative Teacher account (Ga naar Socrative)
  • De bijbehorende Socrative Quiz
  • lokaal waar leerlingen in groepjes kunnen werken
  • voorkennis over de publicatie Lees:Tijd
  • voorkennis over het verhaal van De biliotheek van babel

Lesverloop

Entree
De leerlingen kunnen bij binnenkomst de telefoon bij zich houden voor de warming up. De aandachtsrichter staat op het digibord/scherm.

Warming-up
De leerkracht

Inleiding
De leerkracht

Voorbeeld


Opdracht
De leerlingen

Evaluatie
De evaluatie

Verantwoording

Wat wordt hier geleerd? Lesinhoud

De lesinhoud

Werkvorm

Bij de werkvorm werken de leerlingen


Hieronder begint de lesinhoud.

 

Lesdoelen (voor digibord)

titel

ondertitel

 

Aan het einde van de les kunnen de leerlingen:

→ beschrijven

→ redenen aangeven

→ beargumenteren

→ beargumenteren

 

Lesinhoud

slide 1

tekst

tekst

 

 

slide 2

  • link
  • link

titel

 

Ga naar → Socrative Student () ROOM →

tekst tekst tekst tekst
tekst tekst tekst tekst
tekst tekst tekst tekst
tekst tekst tekst tekst
tekst tekst tekst tekst
tekst tekst tekst tekst



slide 3

  • link
  • link
tekst

titel

 

tekst

tekst

tekst

 

tekst

 


slide 4

tekst



slide 5

  • link

[[File:Question mark.svg|thumb|upright=1.5|tekst]

titel

 

• tekst

• tekst

• tekst

 

tekst

tekst



Slide 6

tekst

SLIDE

 

• tekst

• tekst

• tekst

• tekst


Bijlagen en bronnen

Informatie afkomstig van https://nl.wikibooks.org Wikibooks NL.
Wikibooks NL is onderdeel van de wikimediafoundation.